Wywiad z Józefem Cholewką

15 czerwca 2020 10:31:17

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek - tę strażacką maksymę Józef Cholewka realizuje z powodzeniem w wadowickim samorządzie nieprzerwanie od 30 lat.

  

Wywiad z Józefem Cholewką

  Z Józefem Cholewką, radnym Rady Miejskiej w Wadowicach, pełniącym tę funkcję od początku odrodzonego samorządu, rozmawia Krzysztof Kopacz:

- Dlaczego w 1990 roku kandydował Pan do Rady Miejskiej w Wadowicach?

- Działając społecznie jako strażak ochotnik przez wiele lat - zauważyłem, że przy dobrej współpracy i dużym zaangażowaniu można wiele zrobić dla naszej społeczności. Chciałem, aby życie mieszkańców stawało się coraz lepsze i bezpieczniejsze. Moja kandydatura do Rady Miejskiej wypłynęła z inicjatywy Rady Sołeckiej, Zarządu OSP, Dyrekcji Szkoły Podstawowej  i mieszkańców mojej wsi.

   

- Jest Pan jedynym radnym Rady Miejskiej w gminie Wadowice, który pełni tę funkcję nieprzerwanie od początku odrodzonego samorządu, czyli od 30 lat. Jak Pan to robi?

- Mottem strażaków jest  „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” - i ta dewiza jest moim przewodnikiem. Starałem się zapoznawać z problemami i potrzebami mieszkańców naszego sołectwa, ich oczekiwaniami i nadziejami na lepsze jutro.  Ważne dla mnie było i nadal jest skuteczne rozwiązywanie problemów. Za to chyba zostałem nagrodzony dużym zaufaniem lokalnej społeczności przez te 30 lat...

   

FOTO: Archiwum WP

    

  Cały wywiad z radnym Józefem Cholewką opublikowany został na łamach czerwcowego wydania Wiadomości Powiatowych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane