Patrycja Kołodziejczyk nominowana

14 stycznia 2020 11:22:51

  Patrycja Kołodziejczyk została nominowana w plebiscycie Gazety Krakowskiej do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019.

  

Patrycja Kołodziejczyk nominowana

  Patrycja Kołodziejczyk to urodzony społecznik, koncentrujący się na skutecznym pomaganiu osobom z szeroko rozumianego środowiska ON. Jest autorką wielu pomysłów i podejmuje wolontaryjnie skuteczne działania przekształcające otoczenie na lepsze i bardziej przyjazne społeczności ON.

  Jest osobą niezależną politycznie , potrafiącą współdziałać z każdym, kto chęć takiej współpracy wykaże, bez względu na poglądy , wyznanie czy przynależność partyjną. Posiada odwagę dzięki której wychodzi z inicjatywami, które z powodzeniem , zmieniają otaczającą ją rzeczywistość społeczności lokalnej i społeczności ON.

  Fenomen młodziutkiej społecznicy, znajduje swoje podstawy w ogromnym potencjale intelektualnym i zaangażowaniu w działania na rzecz osób ON. Rzadko spotykana u młodych ludzi intuicja prawna, pozwala podjąć konkretne działania o zasięgu ogólnopolskim np. petycja do Prezydenta RPO o niepodpisywanie ustawy, która w znaczny sposób pogorszyła sytuację opiekunów uczniów niepełnosprawnych dowożących osobiście swoje dzieci w zastępstwie gminy. Stała się inicjatorem i pomysłodawcą petycji.


  Inne mające znaczenie dla całego środowiska ON działania, to korespondencję ze wszystkimi Wojewodami w Polsce w celu zidentyfikowania i likwidacji problemów w dostępie do pomocy społecznej udzielanej w formie Specjalistycznych Usług Opiekuńczych dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi. Podejmując inicjatywę rozwiązania dotychczas omijanego problemu utrudnionego dostępu ON do tej formy pomocy.

  

  Patrycja Kołodziejczyk przełamuje stereotypy o osobach z autyzmem, będąc inicjatorem i pomysłodawcą; „Kina przyjazne sensorycznie dla osób z autyzmem” przy współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ,”Biblioteki przyjazne dla osób z autyzmem” we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich ,projekt realizowany z pilotażowego programu Fundacji Synapsis i Fundacji Batorego. Jest organizatorką marszy świadomości o autyzmie ,które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży ,szkół i innych instytucji i twórcą wielu stref dla osób niepełnosprawnych podczas masowych wydarzeń kulturalnych . Walkę też zakończyła z sukcesem w swojej Gminie jeśli chodzi o bezpłatne bilety komunikacji miejskiej dla dzieci i ich opiekunów (szeroko rozumianych). Uwielbia dzieci ,stara się tworzyć integracyjne imprezy ,warsztaty dla najszerzej rozumianego środowiska ON .Walczy ze stereotypowymi poglądami na tematy niepełnosprawności ,które bywają dla tych osób ogromnymi barierami w funkcjonowaniu. Nikomu pomocy nie odmawia .Zawsze stara się znaleźć chwilę czasu dla drugiego człowieka ,mimo ,że sama ma go niewiele .
Jej działania każdorazowo przynoszą korzystne zmiany dla środowiska ON, społeczności lokalnej gdyż jest skarbnicą, inicjatorem i pomysłodawcą szczególnie wartościowych oddolnych działań, akcji i inicjatyw społecznych.

  Jest osobowością wyjątkową i stanowiącą inspirację dla innych osób. Jeśli los osób ON nie jest Ci obojętny ,zagłosuj na Patrycję Kołodziejczyk .

  
MOŻNA WYBRAĆ METODĘ GŁOSOWANIA ;

1 SMS O TREŚCI RDS.259 NA NUMER 72355 (KOSZT 2,46 ZŁ)

2 KLIK (WYBIERAJĄC PAKIET PRENUMERATY

  

Link do oddania głosu przez internet:

https://gazetakrakowska.pl/…/patrycja-kolodziejczyk%2C1122…/

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane