Nasze talenty

12 grudnia 2019 19:30:47

  40 osób zdobyło Nagrodę Główną „Talent 2019” podczas zorganizowanego przez Wadowickie Centrum Kultury XIX Festiwalu Artystycznego „Talenty 2019”.

  

Nasze talenty

  Znamy pełną listę laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Artystycznego „Talenty 2019”. Podobnie jak w poprzednich edycjach, Festiwal miał charakter konkursowy i poprzedzony był eliminacjami gminnymi zorganizowanymi przez większość gminnych ośrodków kultury w powiecie. Zgodnie z regulaminem ośrodki kultury mogły zakwalifikować uczestników do finału na podstawie organizowanych wcześniej konkursów.

  Organizatorem Festiwalu było Wadowickie Centrum Kultury przy współudziale na etapie gminnym: Gminnego Ośrodka Kultury w Wieprzu, Centrum Kultury w Kalwarii Zebrzydowskiej, Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach, Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszowie, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Brzeźnicy, Gminnego Ośrodka Kultury w Tomicach, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Gminnym Ośrodku Kultury I Czytelnictwa w Mucharzu.

  Do XIX Festiwalu Artystycznego „Talenty 2019” zgłoszono 308 młodych artystów, którzy w czterech grupach wiekowych zaprezentowali swoje talenty w ośmiu kategoriach.

  Prezentacje kategorii scenicznych XIX Festiwalu „Talenty 2019” odbywały się w dniach 26-27-28.11.2019 r. w sali kameralnej i teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Prezentacje prac plastycznych i fotograficznych osób nominowanych do nagrody „Talent 2019” oraz jej zdobywców,  przygotowano w formie wystawy w holu teatralno - kinowych Wadowickiego Centrum Kultury.

  Prezentacje uczestników oceniane były przez sześć oddzielnych składów jurorskich.

  Finał XIX Festiwalu Artystycznego „Talenty 2019” odbył się w niedzielę 8 grudnia br. w sali teatralnej WCK.  Tegoroczny Koncert Galowy XIX Festiwalu Artystycznego „Talenty 2019” prowadziła aktorka Joanna Jucha.

  Nominacje do nagrody głównej otrzymały 102 osoby a 40 osobom przyznano Nagrodę Główną „Talent 2019”.

  

LAUREACI NAGRODY „TALENT 2019”

     

NAGRODY W KATEGORII LITERATURA:

II grupa wiekowa

FRANCISZEK SŁOWIAK z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ryczowie

IV grupa wiekowa

NATALIA KŁAPUT z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach

DOROTA HARĘŻLAK z Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie

NAGRODY W KATEGORII FOTOGRAFIA:

II grupa wiekowa

EMILIA WASZTYL z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Frydrychowicach

III grupa wiekowa

TYMOTEUSZ TARKA z Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

NAGRODY W KATEGORII PLASTYKA:

I grupa wiekowa /klasy I – III/

MILENA MALEC z Pracowni Twórczej BĘ 202

II grupa wiekowa /klasy IV - VI/

ANTONINA KRĘCIOCH ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach

MAGDALENA SZCZERBIK z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Frydrychowicach

III grupa wiekowa /szkoły średnie/

MATEUSZ TYL z Wadowickiego Centrum Kultury

ANGELIKA KLIMOWSKA z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

IV grupa wiekowa

ALEKSANDRA PIEKARZ z Wadowic

  

NAGRODY W KATEGORII TEATR:

I grupa wiekowa /klasy I–III/

ANTONINA WOŹNIAK ze Szkoły Podstawowej na Kopcu

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/

WIKTORIA KOWALCZYK ze Szkoły Podstawowej w Witanowicach

III grupa wiekowa /klasy VII-VIII/

JULIA BOLEK ze Szkoły Podstawowej w Paszkówce

IV grupa wiekowa /szkoły średnia/

FILIP MADEJA z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie

MICHAŁ TALAR z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie

NAGRODY W KATEGORII RECYTACJA:

I grupa wiekowa /klasy I-III/

MILENA JĘDRA z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ryczowie

ANNA BROŻEK z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Spytkowicach

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/

MATEUSZ PASTERAK ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach

ZUZANNA KOSEK ze Szkoły Podstawowej SPSK w Stanisławiu Górnym

JAKUB JAMRÓZ ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach

III grupa wiekowa /gimnazja/

JULIA BOLEK ze Szkoły Podstawowej w Paszkówce

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/

KAMILA KRZYSZTOŃ z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie

NAGRODY W KATEGORII MUZYKA:

I grupa wiekowa /klasy I – III/

FRANCISZEK WOLAK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

II grupa wiekowa /klasy IV – VI/

EMILIA WÓJCIK z Publicznej Szkoły Podstawowej na Kopcu

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/

KACPER BRYZEK z Ogniska Muzycznego METRUM w Andrychowie

    

NAGRODY W KATEGORII WOKAL:

I grupa wiekowa /klasy I-III/

MAJA MAMCARCZYK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

ANTONI NOWAK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/

ANNA FABER ze Szkoły Podstawowej w Marcyporębie

AGATA SERWIN z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

AGATA JAWOROWSKA ze Szkoły Podstawowej w Targanicach

III grupa wiekowa /klasy VII-VIII/

EMILIA HORĄŻY z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzeźnicy

HANNA JAWORSKA z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/

ADRIANNA RUDY z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach

DANIEL NAJBOR  z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach

MICHAŁ TALAR z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie

   

NAGRODY W KATEGORII TANIEC:

I grupa wiekowa /klasy I-III/

AMANDA KOZINA ze studia tańca i fitness Finezz w Wadowicach

II grupa wiekowa /klasy IV-VI/

MAJA KŁAPUT ze Szkoły Tańca i Fitness Impuls w Andrychowie

III Grupa wiekowa /klasy VII-VIII/

DOMINIKA HYDZIK z Wadowickiego Centrum Kultury 

IV grupa wiekowa /szkoły średnie/

AMELIA BUCKA ze studia tańca i fitness Finezz w Wadowicach

  

  Jury ponadto podjęło decyzję o zakwalifikowaniu niektórych osób do XXXIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2020”.

    

W grupie wyróżnionych znależli się:

  

MUZYKA I WOKAL

MAJĘ MAMCARCZYK z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej z utworem pt. „Pora wędrówki”

ANTONIEGO NOWAKA z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej z utworem pt. „Radość najpiękniejszych lat”

ANNĘ FABER ze Szkoły Podstawowej w Marcyporębie z utworem pt. „Dziewczyna z 4g”

AGATĘ SERWIN z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej z utworem

pt. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”

AGATĘ JAWOROWSKĄ ze Szkoły Podstawowej w Targanicach z utworem pt. „Taka piosenka, taka ballada”

HUBERTA TARGOSZA ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach z utworem pt. „You're beautiful”

EMILIĘ HORĄŻY z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzeźnicy z utworem pt. „Photograph”

HANNĘ JAWORSKĄ z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej z utworem

pt. „Mad world”

ADRIANNĘ RUDY z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach z utworem pt. „Dream a little dream of me”

DANIELA NAJBORA  z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach

z utworem pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem”

MICHAŁA TALARA z I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie z utworem pt. „Ogrzej mnie”

  

TANIEC

ZOFIA LEGIEŃ ze studia tańca i fitness Finezz w Wadowicach

AMANDA KOZINA ze studia tańca i fitness Finezz w Wadowicach

MAJA KŁAPUT ze Szkoły Tańca i Fitness Impuls w Andrychowie

DOMINIKA HYDZIK z Wadowickiego Centrum Kultury

AMELIA BUCKA ze studia tańca i fitness Finezz w Wadowicach

JULIA BEDNARCZYK ze studia tańca i fitness Finezz w Wadowicach

JULIA KRĘCIOCH z Wadowickiego Centrum Kultury

  Podczas Koncertu Finałowego wręczono nominacje i nagrody główne „TALENT 2019”. Wszyscy nominowani otrzymali dyplomy oraz voucher do kina „Centrum” na dowolnie wybrany film do wykorzystania w terminie do 31 stycznia 2020 r. Dodatkowo NAGRODZENI otrzymali dyplomy i statuetkę „Talent” specjalnie zaprojektowaną i wykonaną przez Pracownię Ceramicznej Artystycznej Vector. Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz Wadowickie Centrum Kultury ufundowało ceramiczne statuetki.

  Wręczenie nagród poprzedzone było każdorazowo projekcją filmową prezentującą nominowanych w poszczególnych kategoriach festiwalowych wykonaną przez Studio Filmowe ZOLA, multimedia zaprojektował Janusz Gawron. W koncercie wystąpiło 4 młodych artystów wybranych spośród 102 nominowanych: Daniel Najbor, Michał Talar, Anna Faber i Adrianna Rudy. Koncert odbył się przy udziale pełnej widowni i zakończył wspólnym pamiątkowym zdjęciem nagrodzonych.

FOTO: Janusz Gawron

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane