Pożegnanie ks. dra Jacka Pietruszki

9 listopada 2019 07:53:08

W piątek, 8 listopada br., w wadowickiej Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. dra Jacka Pietruszki, dyrektora papieskiego muzeum w Wadowicach.

Pożegnanie  ks. dra Jacka Pietruszki

Mszy Świętej żałobnej przewodniczył Biskup Janusz Mastalski, a homilię wygłosił Ksiądz Profesor prałat Robert Tyrała – wieloletni przyjaciel ks. Jacka.

W niezwykle wzruszającej uroczystości pożegnania ks. dra Jacka Pietruszki brali udział kapłani z wadowickich Dekanatów i całej Archidiecezji Krakowskiej, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodoweg, Burmistrzowie Wadowic i Zakopanego.

W pogrzebowych uroczystościach  w wadowickiej bazylice Ofiarowania NMP nie mógł wziąć udziału Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski, który przesłał z tej okazji specjalny list.

Udział w uroczystości brali również przedstawiciele powiatu wadowickiego i tatrzańskiego, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, delegaci lokalnych instytucji, szkół i stowarzyszeń.

Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach śp. ks. dr Jacek Pietruszka został pochowany w sobotę 9 listopada br. na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.