Tradycja Wielkanocna w gminie Spytkowice

16 kwietnia 2019 10:19:35

  Dom Strażaka w Bachowicach gościł uczestników corocznego spotkania „Tradycja Wielkanocna”, na które w sobotę 13 kwietnia br. przybyli licznie mieszkańcy gminy Spytkowice oraz zaproszeni goście. Tradycja Wielkanocna wpisała się w już na stałe w kalendarzy imprez gminy Spytkowice.

  

Tradycja Wielkanocna w gminie Spytkowice

  W przedświątecznym spotkaniu uczestniczyli m.in. senator RP Andrzej Pająk, Małopolski Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Krakowie Ryszard Mróz, wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice z powiatu nowotarskiego Ryszard Papanek wraz z przewodniczącym Rady Gminy Józefem Kościelniakiem oraz delegacją, przewodniczący Rady Gminy Spytkowice Jerzy Piórowski wraz z radnymi i sołtysami, kierownik Posterunku Policji w Spytkowicach Mirosław Rzońca, komendant gminny OSP Spytkowice Tadeusz Dębski.

  W swoich krótkich wystąpieniach wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian jak również pozostali goście złożyli uczestnikom spotkania życzenia wielkanocne oraz zwracali uwagę na kultywowanie naszych polskich tradycji.

  W części artystycznej zachwycił swoim występem Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”. Przedstawiony program wzbudził owacje zgromadzonej publiczności, a artyści poproszeni zostali o bis.

  Finałem wielkanocnego spotkania w Bachowicach była degustacja potraw wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bachowic, Miejsca, Półwsi, Ryczowa, Spytkowic oraz Związek Emerytów i Rencistów ze Spytkowic.  

  Wszystkie stoiska kusiły zapachami, niepowtarzalnym smakiem i oryginalnym wyglądem. Na wielkanocnych stołach można było znaleźć kiełbasy i pasztety, tradycyjny żurek, boczki, swojskie wędliny, jajka faszerowane na różne sposoby, wielkanocne baby, domowe ciasta, sery, galarety, sałatki.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane