Podwieczorek z romantyczną kolędą

7 stycznia 2020 20:03:40

  W romantycznym i kolędowym nastroju przebiegało spotkanie w Galeria Cafe, zamykające realizowany na terenie Wadowic projekt „Sztuka w przestrzeni publicznej”. Podczas „Podwieczorku z kolędą” autorka projektu Maria Macięga nadała Galerii Cafe prestiżowy tytuł „Miejsce przyjazne sztuce”.

  

Podwieczorek z romantyczną kolędą

  W sobotnie popołudnie 4 stycznia br. w wadowickiej Galerii Cafe miało miejsce muzyczne spotkanie połączone z podsumowaniem i zakończeniem realizowanego w latach 2018 - 2019 na terenie Wadowic projektu artystycznego „Sztuka w przestrzeni publicznej”. Spotkanie otworzyła Anna Kozieł – koordynator wydarzeń kulturalnych  i opiekun ekspozycji prezentowanych w przestrzeni Galerii CAFE

  Zamysł  realizacji projektu pojawił się jesienią 2018, kiedy rzeczywistość nas otaczająca szarzeje, a przyroda zapada w drzemkę i częściej zwalniamy tempo oraz zamykamy się w tak zwanych przestrzeniach publicznych, zamkniętych. Następnie  pomysł stał się projektem,  „rozwędrował się” na terenie miasta Wadowice, trafiając  do  miejsc przytulnych i klimatycznych oraz przyjaznych sztuce.  W prezentacjach i ekspozycji projektu wzięły udział  przestrzenie i wnętrza: Restauracja PESTKA, Restauracja Jagiellońska, Galicjanka pod Skarpą, Galeria CAFE,  Hotel BADURA, Galeria CAFE.

   

  

  W wystawie malarstwa podsumowującej projekt prezentowane były fragmenty z ekspozycji całościowych, gdyż wszystkie obrazy nie zmieściłyby się razem. Pełne energii i koloru, różno-tematyczne malarstwo Marii Macięgi wnosiło do przytulnych i klimatycznych wnętrz sporo radosnego nastroju, dla miłych chwil spędzonych przy dobrej kawie i innych kawiarnianych smakowitościach.

  Uczestnicy „Podwieczorku w Galerii Cafe” mieli okazję w romantycznym i nastrojowym klimacie wysłuchać poetyckiego programu słowno-muzycznego w wykonaniu Katarzyny Kwarciak oraz jej mamy Beaty Kwarciak.

  Obdarzona niezwykłym głosem Katarzyna Kwarciak w swoim autorskim wykonaniu zaśpiewała tradycyjne polskie kolędy oraz utwory takich wykonawców jak: Queen , Celine Dion , M.Carey , Whitnay Huston. Z kolei Beata Kwarciak przedstawiła własne utwory poetyckie oraz  poezję Karola Wojtyły i Ernesta Brylla’a. Oprawę akustyczną i oświetleniową zapewnił  K.D.B  MUSIC: Krzysztof Baca i Dawid Wiecheć.

  Podczas realizacji projektu  został wyłoniony tytuł „Miejsce Przyjazne Sztuce”.  Tytułem tym w obecności wszystkich przybyłych na spotkanie gości, autorka projektu art. Maria Macięga  uhonorowała Galerię CAFFE  i na ręce Pana Rafała Talagi złożyła TYTUŁ wraz z jednym z obiektów biorącym udział w rocznych ekspozycjach -  pejzażem z cyklu „Pejzaże z Ciszą” - dla wieczystego eksponowania.

  Warto dodać, iż romantyczne spotkanie w wadowickiej Galerii Cafe zbiegło się z otwarciem wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Montserrat w Nowym Jorku, w której prezentowane są prace naszej artystki Marii Macięgi.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane