PAP Koronawirus

Malarstwo w podróży ‘na Manhattanie w NEW YORK

14 grudnia 2019 20:40:42

Na zaproszenie, a także na drodze kwalifikacji, malarstwo Marii Macięgi prezentowane jest aktualnie w wystawie „SMALL IS GREAT!” na Manhattanie, niedaleko Time Square Nowy Jork. NY  - to  międzynarodowa wystawa małych form malarskich w prestiżowej galerii sztuki.

Malarstwo w podróży  ‘na Manhattanie w NEW YORK

Galeria  znajduje się w bardzo ruchliwej i popularnej dzielnicy Manhattanu, dzięki czemu zyskuje  wielu odwiedzających sympatyków  i znawców malarstwa  oraz przyciąga  uwagę kolekcjonerów sztuki; recenzowana również  przez krytyków sztuki, a także przez  nowojorskie magazyny kulturalne.  Otwarcie wystawy SMALL IS GREAT! w Nowym Yorku na Manhattanie odbyło się 6- go grudnia .

Malarstwo MMm’ znane w środowisku twórczym oraz wśród sympatyków, osób zainteresowanych dziedzinami sztuk wizualnych po raz kolejny dostrzeżone zostało za oceanem przez ART. Kuratora wystaw międzynarodowych w Nowym Jorku .

Po raz pierwszy miało to miejsce w 2014 roku w wystawach: ‘Memories’ w Chelsea Gallery Manhattan ‘New York oraz ‘Jumble Impressions ‘ w Marina Gallery Beacon nad Hudson River, NY. Podczas obydwu wystaw malarstwo otrzymało bardzo pochlebne  recenzje.

Obecnie trwająca wystawa także zapowiada się znakomicie.  „Jest więc Maria Macięga, znakomita pejzażystka, kolorystka z Polski, która łączy pejzaż i abstrakcje w jednym, a w dodatku określa nastrój polskich krajobrazów w taki sposób, że jestem wzruszona każdym z jej dzieł...” - B.M. Art. Kurator wystawy.

Obserwujemy coraz lepszą kondycję sztuki polskiej, rosnące zainteresowanie malarstwem, docenianie kreatywnych, profesjonalnych  twórców .

MARIA MACIĘGA MMm /mariamaciega.netgaleria.eu/ jest członkiem ogólnopolskiego ZPAMiG - Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików z siedzibą w Warszawie.