Powstanie film „Polska Jerozolima”

4 czerwca 2019 11:26:25

  Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty  spotkał się z reżyserem Mirosławem Krzyszkowskim, autorem wielu filmów dokumentalnych i historycznych. Jego najbardziej znaną produkcja, której był reżyserem jest film „Pilecki”. Mirosław Krzyszkowski rozpoczął prace nad filmem „Polska Jerozolima”, a Gmina Kalwaria Zebrzydowska będzie jednym z partnerów produkcji. Film „Polska Jerozolima” jest w trakcie przygotowania, będzie miał zasięg międzynarodowy, a realizowany będzie przez Fundację Wiara i Prawda.

  

Powstanie film „Polska Jerozolima”

  Film będzie opowiadał  historię powstania Kalwarii Zebrzydowskiej, jej fundatorów oraz prezentował  współczesny fenomen pielgrzymkowy i duchowy tego miejsca, zarówno w warstwie historycznej, jak i współczesnej. Film docelowo ma mieć angielską, włoską i hiszpańską wersję językową. Produkcji będą towarzyszyć  liczne pokazy kinowe i festiwalowe, emisje telewizyjne oraz udostępnienie filmu na platformach internetowych. Według Dystrybutora - Rafael Media, film dotrze do szerokiej publiczność w Polsce i na świecie.

  „Polska Jerozolima”  będzie promowała polską kulturę, historię i zabytki - obiekty z listy UNESCO oraz udział Polaków w światowej kulturze i historii rozwoju chrześcijańskiej duchowości.

  Dzięki tej produkcji przypomniana  zostanie także postać Mikołaja Zebrzydowskiego, w  2020 roku mija 400 lat od śmierci fundatora Kalwarii Zebrzydowskiej. Urząd Miasta już rozpoczął przygotowania do tej rocznicy, a główny cel jaki sobie stawiamy to przypomnienie niezwykłej postaci jaką był Mikołaj Zebrzydowski.

  Dokument powstanie w 20-tą rocznicę wpisania kompleksów architektonicznych Kalwarii Zebrzydowskiej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO oraz w 400-setną rocznicę śmierci jej fundatora i założyciela – Mikołaja Zebrzydowskiego, znamienitej postaci w historii i w polityce Polski i XVII-wiecznej Europy.

  O postępach prac nad filmem będziemy na bieżąco informować, jednocześnie zapraszając do współtworzenia wspomnianej produkcji.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane