Artykuł archiwalny

Stało się! Obchody urodzin św. Jana Pawła II ODWOŁANE!

20 kwietnia 2020 21:53:33

- To była bardzo trudna decyzja, ale jedyna słuszna w tej sytuacji. Z powodu pandemii koronawirusa Gmina Wadowice odwołuje Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zaplanowane na maj z okazji 100. rocznicy urodzin naszego Wielkiego Wadowiczanina Karola Wojtyły - poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Stało się! Obchody urodzin św. Jana Pawła II ODWOŁANE!

Jubileuszowe plany były ambitne i wyjątkowe, bo wyjątkowy był Jubilat - nasz święty Jan Paweł II.

Miał być duży koncert z TVP, spotkanie z ojcem Adamem Szustakiem, spektakl „Antygona” na wadowickim rynku, zjazd szkół z całej Polski, koncert orkiestr dętych, zawody sportowe, koncert Chóru Wadowiczan, biesiada oraz wiele innych wydarzeń kulturalno-sportowych, w których miały wziąć udział tysiące osób,  w tym oficjalne delegacje i młodzież z miast partnerskich papieskiego grodu.

W tych dniach w Wadowicach miały gościć oficjalne delegacje i młodzież z miast partnerskich z Portugalii, Niemiec, Węgier i Włoch. Wśród nich mieli być także przyjaciele z okolic Lombardii, którzy przechodzą teraz bardzo trudne chwile spowodowane koronawirusem.

Do tych obchodów wspólnie z Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, wadowickimi parafiami, szkołami oraz wieloma organizacjami Gmina Wadowice przygotowywała się długie miesiące.

- Włożyliśmy w to wiele pracy, zaangażowania i wysiłku. Jednak życie, zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz gości jest najważniejsze. Dlatego też majowych uroczystości w zaplanowanej formie nie będzie – poinformował Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic, który dodał, że jeżeli tylko okoliczności pozwolą, część tych wydarzeń zostanie przełożona na drugą połowę roku, w szczególności na październik.

- Kochani, miał to być dla nas wszystkich radosny czas i chcę by taki właśnie był mimo wszystko. Dlatego pracujemy nad różnymi alternatywami świętowania tego jakże ważnego dla Wadowic wydarzenia. Śledźcie nasze strony internetowe i FB, wspólnie z Muzeum i Bazyliką będziemy o wszystkim informować Was na bieżąco - zapewnia burmistrz Bartosz Kaliński.

Foto: Archiwum