Złote Gody w Gminie Tomice

20 lipca 2019 23:05:35

  W Radoczy świętowano Złote i Diamentowe Gody par małżeńskich z terenu gminy Tomice.

  

Złote Gody w Gminie Tomice

  W Domu Strażaka w Radoczy odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas których uhonorowano Jubilatów obchodzących Złote i Diamentowe Gody.

  Oficjalną uroczystość w Domu Strażaka poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym w Radoczy, którą w intencji Czcigodnych Jubilatów odprawił ks. kanonik Henryk Młynarczyk.

  Na spotkanie w Domu Strażaka w Radoczy Jubilaci przybyli wraz z rodzinami. W spotkani uczestniczyli również przedstawiciela tomickiego samorzadu, m.in. wójt gminy Tomice Witold Grabowski, który przywitał wszystkich gości, radni Rady Gminy Tomice z jej przewodniczącym Pawłem Adamikiem, sołtysi, przedstawiciele organizacji społecznych. W radosną admesferę jubileuszowego spotkania wprowadził wszystkich uczestników Zespół Śpiewaczy "Radoczanki".

  W 1968 roku na ślubnym kobiercu stanęli: Krystyna i Władysław Brańkowie z Witanowic, Michalina i Jan Homlowie z Radoczy, Maria i Edward Kasprzykowie z Radoczy, Kazimiera i Kazimierz Majtykowie z Radoczy, Maria i Józef Niciejowie z Witanowic, Janina i Sylwester Pydde z Radoczy, Anna i Edward Tatarowie z Radoczy oraz Mirosława i Andrzej Żakowie.

  Dziesięć lat wcześniej, w 1958 roku na ślubnym kobiercu stanęli Rozalia i Józef Dublowie oraz Władysława i Kazimierz Sieprawscy.

  Nie wszyscy Jubilaci dotarli na uroczystość w Radoczy. Obecnym Jubilatom wójt gminy Tomice Witold Grabowski wraz przewodniczącym Rady Gminy Pawłem Adamikiem wręczono kwiaty i upominki, a Złotym Parom, które 50 lat powiedziały sakramentalne "Tak", wójt Witold Grabowski wręczył nadane przez Prezydenta RP Medale " Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".

  Spotkanie zakończono poczęstunkiem i wspólną zabawą, którą uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego "Radoczanki".Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane