Strażacy zagrali Świętemu z Wadowic

19 maja 2019 08:38:34

  Wadowickie obchody rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II nie mogą się odbyć bez udziału strażaków. Wspaniałą formą uświetnienia tych uroczystości od dwudziestu lat są organizowane na wadowickim rynku Koncerty Strażackich Orkiestr Dętych.

  

Strażacy zagrali Świętemu z Wadowic

  W sobotę na wadowickim rynku już po raz dwudziesty odbył się tradycyjny koncert orkiestr dętych “Strażacy Janowi Pawłowi w hołdzie”. Koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski i Hymnu strażaka “Rycerze Floriana”

  W koncercie brało udział 9 orkiestr dętych z: Węglówka, Tłuczani, Skaryszewa, Prandocin, Łączan, Łącka, Choczni, Siedlic Tucholskich oraz Woli Rzędzińskiej. Orkiestry wystąpiły pod batutą ppłk Stanisława Strączka. Wraz z orkiestrą dętą wystąpili soliści: Anna i Romuald Spychalscy.

  Podczas dwugodzinnego występu wybrzmiało wiele wspaniałych utworów m.in. “Barka”, “Abba Ojcze”, “Hej Bystra Woda”, “Alleluja”, “Marsz, marsz Polonia”, “Póki Polska żyje w nas”

Głównym organizatorem koncertu była Fundacja OSP ChoczniaUdostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane