Pieniądze na inwestycje dla naszych samorządów

31 marca 2021 11:29:18
Pieniądze na inwestycje dla naszych samorządów

Samorządy powiatu wadowickiego kolejny raz rozbiły bank i otrzymały ogromne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychDofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymało 11 wniosków przygotowanych przez samorządy z powiatu wadowickiego.

Już po raz czwarty mogę przekazać bardzo dobre wiadomości dla naszych lokalnych samorządów. Kolejna transza rządowego wsparcia w ramach RFIL stała się faktem i kolejne miliony płyną do naszego powiatu. Serdecznie gratuluję wszystkim beneficjentom - mówi Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński.

Powiat Wadowicki otrzymał 2,9 mln zł na budowę szkolnej hali sportowej przy CKZiU nr 2 w Wadowicach, 1 mln zł na budowę szkolnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie oraz 2 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego dla Szpitala im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Gmina Andrychów otrzymała 1,5 mln zł na rewitalizację osiedla Olszyny.

Gmina Wadowice otrzymała 3 mln zł na utworzenie gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Gmina Lanckorona otrzymała 600 tys. zł na budowę parkingu oraz 500 tys. zł na budowę świetlicy wiejskiej na Podchybiu.

Gmina Mucharz otrzymała 700 tys. zł na budowę budynku remizy dla OSP Koziniec - Centrum.

Gmina Stryszów otrzymała 200 tys. zł na modernizację zbiornika wody pitnej w Stroniu oraz 700 tys. zł na budowę chodnika wzdłuż drogi gminnej Stryszów - Rzeczki.

Gmina Tomice otrzymała 300 tys. zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Radoczy.

Gmina Wieprz otrzymała 600 tys. zł na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej w Wieprzu.