Będą nowe połączenia lokalne

28 sierpnia 2019 11:36:50

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej został rozstrzygnięty. Dziś przedstawiciele samorządów, które uzyskają dopłaty, podpisali umowy z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem.

Będą nowe połączenia lokalne

– Rozstrzygnięty właśnie nabór wniosków w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych to pierwszy krok do walki z komunikacyjnymi „białymi plamami” i odbudowy sieci lokalnych połączeń. Mieszkańcy wielu miejscowości czekają na reaktywację komunikacji autobusowej lub jej poszerzenie. Samorządy, które już teraz skorzystały ze środków Funduszu, niejako wyznaczają ścieżki dla innych. Gratuluję wszystkim, którzy wykorzystali tę szansę i z sukcesem podjęli się trudu realizacji tego zadania. Życzę, aby ta inwestycja przyniosła jak najwięcej pożytku mieszkańcom – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W województwie małopolskim dopłaty z tzw. funduszu autobusowego otrzyma 15 jednostek samorządu terytorialnego: 12 gmin, 2 powiaty i samorząd województwa małopolskiego. Dofinansowaniem objętych zostanie łącznie 38 linii komunikacyjnych na długości ponad 1 832 kilometrów. Wnioski z przyznaną dotacją obejmują w sumie 1 mln wozokilometrów.

Łączna kwota dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w województwie małopolskim wyniesie ogółem 1 019 884,64 złotych.

Lista samorządów, które otrzymają dotację:

1. Gmina Sułoszowa
  2. Gmina Jodłownik
  3. Gmina Dębno
  4. Gmina Zakliczyn
  5. Gmina Bukowina Tatrzańska
  6. Gmina Poronin
  7. Gmina Jerzmanowice-Przeginia
  8. Gmina Kalwaria Zebrzydowska
  9. Gmina Raciechowice
  10. Gmina Wieprz
  11. Gmina Myślenice
  12. Gmina Skawina
  13. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej
  14. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
  15. Województwo Małopolskie

FOTO: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.