Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń

6 kwietnia 2021 10:40:07

Od ponad roku, mieszkańcy powiatu wadowickiego jak i innych powiatów w Polsce walczą z pandemią, stosując się do zaleceń, ograniczeń i zakazów. Pomimo odpowiedzialnego i dojrzałego zachowania społeczeństwa część osób nadal zapomina o podstawowych zasadach walki z epidemią.

Policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń

W związku z wprowadzonymi aktualnymi zasadami bezpieczeństwa, a także pogarszająca się sytuacją epidemiczną policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy oraz ograniczenia. Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami prowadzonymi przez mundurowych i pracowników inspekcji sanitarnej. T

Osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy- musimy mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa.

Podejmowane działania mają na celu zwiększenie odpowiedzialności społecznej, a przez to odciążenie służby zdrowia.

Po raz kolejny Policja apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych jak zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i noszenie maseczki w przestrzeni publicznej. To bardzo ważne, ponieważ tylko wspólny wysiłek nas wszystkich, może pomóc w walce z koronawirusem.

Źródło: KPP Wadowice, Radio Andrychów