Areszt dla recydywisty

28 lipca 2020 23:50:14

  24 lipca br. na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 30-letniego wadowiczanina, podejrzanego o szereg kradzieży, w tym kradzieży szczególnie zuchwałych.  Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, grozi mu wyższy wymiar kary, bo będzie odpowiadał jako recydywista.

  

Areszt dla recydywisty

  Policjanci Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy ustalili i na początku ubiegłego tygodnia zatrzymali sprawcę szeregu kradzieży, które miały miejsce na terenie Wadowic.

  Według ustaleń, 30-latek kradł przedmioty z zaparkowanych samochodów oraz  zapleczy placówek handlowych. Jego łupem padały przede wszystkim portfele oraz przedmioty, które można łatwo spieniężyć. Ponadto okazało się, że mężczyzna włamał się do  jednego z domów w Wadowicach, skąd ukradł dwa telefony warte 1000 złotych oraz torbę na laptopa. Łączna wartość strat spowodowana działaniem 30-latka została oszacowana na kwotę ponad 2500 złotych.

  22 lipca br. wadowiczanin został zatrzymany na terenie miasta i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty (za kradzież, za kradzież z włamaniem, za uszkodzenie mienia oraz naruszenie miru domowego), do których się przyznał. Podejrzany, pięć z sześciu postawionych mu zarzutów popełnił w warunkach recydywy. Dlatego też grozi mu wyższy wymiar kary, niż ten określony w sankcji poszczególnych artykułów kodeksu karnego.

  Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt tymczasowy.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane