Wadowice. Czesi trafili za kratki

27 lipca 2020 16:06:31

  Dzięki intensywnej pracy policjantów Wydziału Kryminalnego w Wadowicach ustaleni zostali sprawcy kradzieży rowerów elektrycznych wartych ponad 66 tysięcy złotych. Obywatele Czech usłyszeli już zarzuty, a Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

  

Wadowice. Czesi trafili za kratki

  Kryminalni z Wadowic od pewnego czasu zajmowali się sprawą włamań i kradzieży rowerów elektrycznych, do których doszło na terenie miasta.

   Pierwsze zdarzenia  miało miejsce końcem czerwca br. Wówczas z jednego ze sklepów skradzione zostały dwa rowery elektryczne o wartości ponad 31 tys. złotych. Do drugiego włamania i kradzieży również dwóch rowerów elektrycznych doszło 20 lipca br. Wartość strat w tym przypadku właściciel wycenił na ponad 35 tys. złotych. 

  Każde z tych zdarzeń zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring lecz mężczyźni widoczni na nagraniach byli zamaskowani, co utrudniało ich identyfikację. Jednak policjanci, w wyniku żmudnej pracy operacyjnej, po kilkudziesięciogodzinnej analizie nagrań różnych monitoringów wyodrębnili wizerunki sprawców przestępstwa.

  We wtorek (21 lipca) jeden z funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, będąc poza godzinami służby, rozpoznał na terenie miasta jednego z wytypowanych mężczyzn, o czym niezwłocznie poinformował dyżurnego oraz kryminalnych z Wadowic.

  Poszukiwany mężczyzna podróżował audi wraz z dwójką pasażerów. W wyniku pościgu został zatrzymany w Inwałdzie, a wraz z nim 40-latek (również typowany do tej sprawy) oraz 32-letnia kobieta.

   

  Dwóm obywatelom Czech kryminalni przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem (dodatkowo jeden z nich odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej), do czego dwaj 40-latkowie się przyznali (przyznali się także do innych kradzieży z włamaniem). Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. 

  Kobieta została przesłuchana w charakterze świadka i po zakończonych czynnościach zwolniona. Skradzionych rowerów na ten moment nie udało się odzyskać - sprawcy sprzedali je na terenie Czech - mimo to policjanci cały czas pracują nad ich odzyskaniem.

  
  Sąd Rejonowy w Wadowicach przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane