Grozi mu dożywocie

23 lipca 2020 16:49:27

66-letni wadowiczanin, który usiłował pozbawić życia swojego znajomego usłyszał zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Grozi mu dożywocie

We wtorek,  wadowiccy policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę, który na terenie jednej z posesji w Wadowicach, usiłował dokonać zabójstwa 52-letniego współlokatora.

W nocy z 20/21 lipca, 66-latek zaatakował  leżącego w łóżku znajomego, raniąc go nożem w okolicy karku, powodując ranę ciętą o długości około 15 cm. 52-latkowi udało się wytrącić sprawcy nóż i uciec z mieszkania. Trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu zdarzenia oględziny. Następnie w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach przedstawiono 66-letniemu mieszkańcowi Wadowic zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd, po zapoznaniu się z  materiałami, na wniosek prokuratury  zastosował wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Kodeks karny przewiduje za usiłowanie zabójstwa taką samą karę jak za zabójstwo, czyli na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności, jednak o jej wysokości w tym przypadku zadecyduje Sąd.