Policyjny pościg zakończony w Inwałdzie. Padły strzały. Trzy osoby zatrzymane

22 lipca 2020 23:25:47

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej  Policji w Wadowicach podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej samochodu marki Audi, którym podróżowały osoby mogące mieć związek z jedną ze spraw kryminalnych. W efekcie pościgu zatrzymane zostały trzy osoby.

Policyjny pościg zakończony w Inwałdzie. Padły strzały. Trzy osoby zatrzymane

Wczoraj, na terenie Wadowic, policjanci służby kryminalnej próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym podróżowały osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu.

Kierujący audi nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez  radiowóz policyjny. Zaczął uciekać drogą krajową nr 52 w kierunku Andrychowa stwarzając bezpośrednie zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

W miejscowości Chocznia kierujący tym samochodem niemal doprowadzili do potrącenia idącą poboczem pieszej. W Inwałdzie policjanci wykorzystali radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego i  zatrzymali ścigany samochód. Wówczas osoby jadące tym pojazdem zaczęły uciekać pieszo.

Po krótkim pościgu, w trakcie którego policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, 32-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 40 lat, zostali obezwładnieni i zatrzymani. Nikt nie doznał obrażeń ciała.

Z uwagi na dobro postępowania policja nie udziela informacji o sprawie kryminalnej, w którą są zamieszane osoby zatrzymane.

(KPP WCE)