Zamknęli domowego bandziora

29 maja 2020 13:26:46

  Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Osiek, podejrzanego o znęcanie się nad żoną i dziećmi. Domowy agresor wprost z sądowej sali trafił do aresztu śledczego.

  

Zamknęli domowego bandziora

  W poniedziałkowy poranek (25.05.) policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Osiek  w związku awanturą domową. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nietrzeźwy mąż uderzył ją i grozi jej śmiercią. Mundurowi błyskawicznie  udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 39-letnią kobietę, jej troje dzieci oraz nietrzeźwego 42-letniego agresora.  Mężczyzna został zatrzymany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.

  

  W trakcie prowadzonego postępowania, w niespełna dwie doby policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że  42-latek od blisko roku znęcał  fizycznie i psychicznie nad żoną i trojgiem dzieci.  27 maja br. podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za przestępstwo znęcania w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

  Następnie podejrzany trafił przed oblicze sędziego, który przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury, wydając postanowienie o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Jeszcze tego samego dnia 42-latek trafił do jednego z aresztów śledczych.  

  

  Policja, Prokuratura i Sąd,  chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą, skutecznie izolują sprawców, którzy zagrozili swoim najbliższym.

  

  Śledczy podejmując czynności mające na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej.  Pomocą służy wiele instytucji, należy tylko zacząć działać, pamiętając, że „siłą sprawcy jest strach ofiary”. 

  Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy,  również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

  

Przypominamy  o wsparciu osób pokrzywdzonych przestępstwem.

  Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem - pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc. W Małopolsce działa Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Lokalne Punkty Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  w tym również w Oświęcimiu, prowadzone przez Krakowskie Forum Organizacji Społecznych – KraFOS. Działania na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem współfinansowane są ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

  

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/potrzebujesz-pomocy/
http://www.krafos.pl/

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane