Zatrzymano pijanego kierowcę bez uprawnień

27 maja 2020 10:09:12

Kierował seatem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Był nietrzeźwy, a w samochodzie miał narkotyki.

Zatrzymano pijanego kierowcę bez uprawnień

Kilka dni temu,  na ul. Krakowskiej policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego andrychowskiego komisariatu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata.

Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, a badanie potwierdziło tylko przypuszczenia mundurowych. 31-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego miał w organizmie 1,13 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie kontroli samochodu policjanci znaleźli także środki odurzające w postaci amfetaminy.

Kierujący został zatrzymany. 31-latek usłyszał trzy zarzuty tj. prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, prowadzenia samochodu pomimo sądowego zakazu oraz posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.