SPOT - Zbyt szybka jazda może zabijać

25 maja 2020 23:25:19

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Prasowego KWP w Krakowie, przygotowali spot przestrzegający przed niebezpieczną jazdą z nadmierną prędkością, która jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym na drogach.

SPOT - Zbyt szybka jazda może zabijać

Od początku roku na małopolskich drogach doszło do 730 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 831 zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego liczba wypadków uległa zmniejszeniu o prawie 40%, liczba rannych spadła o 46 % natomiast ilość osób zabitych pozostała na tym samym poziomie. Dane dotyczące ilości wypadków śmiertelnych pokazują, że zdarzenia, do których doszło, były tragiczne w skutkach, a dominującą ich przyczyną była nadmierna prędkość.

Chcąc ograniczyć liczbę tych zdarzeń, policjanci ruchu drogowego w trakcie codziennej służby dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagują na rażące naruszenia drogowe, które przyczyniają się do powstawania wypadków. Od początku roku ujawniono prawie 53 tys. wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy, a 1439 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Policja apeluje o bezpieczną i rozważną jazdę.