Grozi jej dożywocie za zabójstwo córeczki

25 maja 2020 23:11:20

Matka 5-letniego dziecka usłyszała zarzut zabójstwa. Grozi jej dożywocie.

Grozi jej dożywocie za zabójstwo córeczki

21 maja br. policja chrzanowska została powiadomiona o śmierci małoletniego dziecka w miejscowości Zagórze (powiat chrzanowski). Patrol przybyły na miejsce, po uzyskaniu informacji od lekarza potwierdził zgłoszenie.

Na miejscu zostały przeprowadzone wszystkie niezbędne czynności przez prokuratora, biegłego lekarza sądowego oraz technika Policji z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zabezpieczono ślady kryminalistyczne. Ciało zmarłej dziewczynki przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji.

Matka dziewczynki została zatrzymana procesowo, z uwagi jednak na obrażenia ciała (liczne rany na rękach i nogach, a także ranę kłutą brzucha), została przewieziona do szpitala. Została jej pobrana krew na zawartość alkoholu lub substancji odurzających we krwi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23 maja br. 41-latce zarzutu zabójstwa. Grozi jej nawet dożywotna kara pozbawienia wolności.

FOTO: Archiwum