PAP Koronawirus

Kolizja w Kalwarii, ujawniono cofnięty licznik

19 lutego 2020 17:41:10

Policjanci ujawnili cofnięty licznik w samochodzie, którym spowodowano kolizję.

Kolizja w Kalwarii, ujawniono cofnięty licznik

Wczoraj policjanci kalwaryjskiego komisariatu zostali wezwani do kolizji drogowej, do której doszło na ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jak ustalili mundurowi, kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu marki Renault, w wyniku czego najechał na tył tego pojazdu.

52-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili w volkswagenie cofnięty licznik. Różnica między wskazaniem obecnym drogomierza, a stanem widniejącym w systemie na dzień ostatniego badania technicznego w grudniu 2018 roku wynosiła 4474 km.

Policjanci obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

(Fot. Archiwum)