PAP Koronawirus

Pościg za pijanym złodziejem samochodu

18 lutego 2020 18:47:56

  Wadowiccy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który ukradł samochód. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat więzienia.

  

Pościg za pijanym złodziejem samochodu

  14 lutego br. w godzinach wieczornych, doszło do kradzieży VW Passata z terenu jednej ze stacji paliw w mieście. Jak ustalono, właściciel który miał przebywać w pobliżu, pozostawił otwarte auto z kluczykami w stacyjce. W pewnym momencie mężczyzna zauważył, że ktoś odjeżdża jego samochodem,  więc natychmiast  zadzwonił na  Policję. 

  Oficer dyżurny przekazał  komunikat o kradzieży na teren całego powiatu. Już po krótkiej chwili policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zauważyli jadącego ul. Mickiewicza skradzionego volkswagena. Kierowca samochodu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w związku z czym mundurowi ruszyli za nim w pościg.

  Kierujący nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania się. Jego ucieczka nie trwała jednak długo, kilka ulic dalej funkcjonariusze zatrzymali złodzieja.

  Jak się okazało, 30-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało prawie 1,18 promila alkoholu, a w dodatku nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.  

  Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży samochodu, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Sprawcy przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

(Fot. Archiwum)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane