PAP Koronawirus

Odebrano 9 praw jazdy w jeden weekend!!!

10 lutego 2020 13:32:15

  W ciągu dwóch dni policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali aż dziewięć praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych.  

  

Odebrano 9 praw jazdy w jeden weekend!!!

  W miniony weekend mundurowi odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym.  

  W sobotę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę w wieku 24 lata, kierującego peugeotem, który na ul. Piłsudskiego w Wadowicach przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

  Z  kolei w Kalwarii Zebrzydowskiej 42-letnia pani, kierująca volvo jechała ul. Floriana z prędkością 92 km/h przy dozwolonej „czterdziestce”.

  Za dużo na liczniku miał również 19-letni kierowca renault, który w Babicy jechał z prędkością 103  km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, a także 20-letni kierowca fiata, który również w Babicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h.

  W niedzielę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej aż pięciu kierowców, którzy w Choczni przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

  Rekordziści, kierujący suzuki oraz kierowca opla pędzili z prędkością 148 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 60 km/h. Kierowca opla był w wieku 21 lat. „Wpadł” również 21-letni kierowca fiata, u którego policyjny miernik wskazał 123 km/h.

  Do obowiązującego ograniczenia prędkości do 50 km/h nie dostosowało się również dwóch 27-letnich kierowców samochodu marki Opel.

           

  Wszyscy kierowcy w związku z popełnionymi wykroczeniami zostali ukarani mandatami, punktami karnymi oraz zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

   

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i respektowanie obowiązujących ograniczeń.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane