Zatrzymany za narkotyki i posiadanie broni

21 stycznia 2020 20:03:55

  W sobotę (18 stycznia br.) w godzinach popołudniowych policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach pojechali pod adres w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce, gdzie jak wcześniej ustalili, miał przebywać poszukiwany 35-latek. Mężczyzna został skazany na karę ponad 3 miesięcy więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu i przez ponad cztery miesiące ukrywał się przed organami ścigania.

  

Zatrzymany za  narkotyki i posiadanie broni

  Kiedy mundurowi zapukali do drzwi, otworzył ojciec poszukiwanego, który zapewniał, że syna nie ma w domu. Jednak policjanci nie dali się zwieść i weszli do środka, sprawdzając dokładnie każde pomieszczenie. Intuicja ich nie zawiodła. 35-latek schował się przed nimi w piwnicy. W trakcie penetracji domu mundurowi wyczuli silną woń marihuany. W jednym z pomieszczeń stróże prawa znaleźli za szafkami sprytnie wykonaną skrytkę, w której ujawnili dwa pudła wypełnione suszem marihuany i woreczek strunowy z zawartością białej substancji. Badanie narkotestem jednoznacznie potwierdziło, że są to narkotyki: marihuana i amfetamina. To nie wszystko…. Policjanci znaleźli tam również zwiniętą w koc broń palną, z podpiętym magazynkiem i dwoma nabojami. Numer seryjny tej broni był skutecznie usunięty. 35-latek oświadczył, że wszystkie te rzeczy należą do niego, a broń „miała mu służyć do samoobrony”, przyznając jednocześnie, że nie posiada na nią zezwolenia,

  W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów marihuany i blisko 1 gram amfetaminy. Broń również trafiła do policyjnego depozytu, poszukiwany z kolei do pomieszczenia dla zatrzymanych.

  Wczoraj (20 stycznia br.) 35-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i nielegalnego posiadania broni, za które to przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia. Po tych czynnościach został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę przeszło 3 miesięcy pozbawienia wolności.

(Źródło: Małopolska Policja)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane