Samorządowcy przekazali policji nowy radiowóz

13 stycznia 2020 21:01:27

  Włodarze gmin: Wadowice, Mucharz i Tomice przekazali wadowickiej policji nowy radiowóz. Jest to KIA SPORTAGE z napędem na cztery koła, której zakup wsparły finansowo właśnie te trzy samorządy.

  

Samorządowcy przekazali policji nowy radiowóz

  W poniedziałek 13 stycznia br. burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz wójtowie: Mucharza Renata Galara oraz Tomic Witold Grabowski dokonali oficjalnego przekazania na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach mł. insp. Arkadiusza Śniadka oraz Naczelnika Wydziału Prewencji KPP Wadowice kom. Artura Studnickiego nowego radiowozu.

- Ja serdecznie dziękuję gminom za tą darowiznę. Myślę, że nie jest to dla gmin wydatek, a inwestycja, która szybko się zwróci, ponieważ jest to inwestycja w bezpieczeństwo - powiedział mł. insp. Arkadiusz Śniadek, Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach.

  Nowy oznakowany samochód marki KIA SPORTAGE z 2019 roku kosztował 133 849,00 zł, a jego zakup został dofinansowany przez trzy gminy; Wadowice, Mucharz i Tomice.

  Największe dofinansowanie pochodzi z gminy Wadowice, która zakup policyjnej KIA przekazała środki w kwocie 40 tys. zł. Gmina Tomice ze swojego budżetu dołożyła 8 tys. zł, a gmina Mucharz 2 tys. zł. Pozostał kwota, czyli 63 849 zł pochodzi z budżetu centralnego Policji.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane