Nielegalny alkohol i papierosy w Wadowicach

12 listopada 2019 18:00:13

Policjanci przechwycili na terenie Wadowic nielegalny alkohol, papierosy i krajankę tytoniową. Kryminalni ujawnili tam 810 paczek papierosów, 15 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 45 butelek nielegalnego alkoholu.

Nielegalny alkohol i papierosy w Wadowicach

7 listopada br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie obrotu nielegalnym tytoniem oraz alkoholem.

Zatrzymali mieszkańca Wadowic, który przechowywał nielegalne wyroby w jednym z garaży na terenie miasta. Kryminalni ujawnili tam 810 paczek papierosów, 15 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 45 butelek nielegalnego alkoholu. Nielegalny tytoń policjanci zabezpieczyli również podczas przeszukania miejsca zamieszkania wadowiczanina.

W sumie zabezpieczono ponad 18 600 papierosów różnych marek (930 paczek), 18,5 kilograma krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, a także 45 butelek z alkoholem bez polskich banderol.

Wstępne straty Skarbu Państwa szacuje się na około 21 000 złotych. Mężczyźnie w świetle przepisów kodeku karno-skarbowego, grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysokie kary finansowe.