Będą bronić naszych rodzin

25 października 2019 15:57:56

  Uczniowie pierwszych klas mundurowych szkół ZDZ Kęty - Andrychów - Wadowice złożyli ślubowanie na wadowickim rynku. Pierwszoklasistom towarzyszyły rodziny oraz  przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych. Było jak na prawdziwej przysiędze wojskowej.

  

Będą bronić naszych rodzin

  Czasy mamy niespokojne, ruscy tylko czekają na okazję, aby się do nas dobrać, niemieckim sąsiadom też nie po myśli, że Polska rośnie w siłę. Cieszy więc fakt, że młodzież garnie sią do szkół wojskowych. Gdy przyjdzie czas, to ONI będą bronić naszych rodzin.

  W piątek, 25 października br. na Placu Jana Pawła II w Wadowicach odbyła się uroczystość złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie ZDZ w Katowicach - szkoły w Kętach, Andrychowie i Wadowicach.

 

  Dla uczczenia Największego Polaka, syna Ziemi Wadowickiej, dyrektor szkoły Zofia Wanat wraz z młodzieżą złożyli wiązankę kwiatów u stóp pomnika św. Jana Pawła II.

Po przywitaniu przez dyrektor szkoły gości oraz złożeniu przez por. Roberta Garbocza meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości dokonano wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Następnie uczniowie pierwszych klas wojskowych ZDZ złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły.

  W dalszej części uroczyści uczniowie Zespołu Szkół w Andrychowie ZDZ przedstawili musztrę paradną oraz wykonali pokaz sztuki walki wręcz.

  W uroczystości ślubowania klas wojskowych wzięli udział zaproszeni goście, m.in. Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, radny wojewódzki Rafał Stuglik, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, wiceburmistrz Andrychowa Wojciech Polak, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach Robert Michna.

  Część oficjalną zakończono uroczystą defiladą, po której była okazja dla pierwszoklasistów do robienia sobie mundurowych zdjęć z rodziną, przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane