Kolejni kierowcy bez praw jazdy

17 października 2019 20:13:01

  Policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm nieodpowiedzialnym kierującym, którzy zlekceważyli prawo. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

  

Kolejni kierowcy bez praw jazdy

  Wczoraj, około godz. 11:00 na terenie gminy Wadowice policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy BMW, który pędził z prędkością 106 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h.

  Ponad dwie godziny później uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi utracił kierujący Fiatem, który na ul. Centralnej we Frydrychowicach poruszał się z prędkością 101 km/h.

  Obaj kierowcy (mieszkaniec gminy Wadowice oraz mieszkaniec powiatu oświęcimskiego) w związku z popełnionym wykroczeniem zostali ukarani wysokimi mandatami, 10 punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.  

  W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Źródło: KPP Wadowice

FOTO: Archiwum WP

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane