Strażackie emocje sportowo-pożarnicze

23 września 2019 19:44:05

Podczas niedzielnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Wadowicach świetnie spisały się drużyny MDP i OSP z gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Strażackie emocje sportowo-pożarnicze

W niedzielę 22 września br. na stadionie MKS Skawa w Wadowicach odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W pożarniczych zmaganiach wzięło udział 37 drużyn w sześciu kategoriach z wszystkich gmin powiatu wadowickiego.

Zmagania młodych i starszych strażaków nadzorowała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach. Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej był at. asp. Leszek Strojny.

Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach:

- w grupach MDP dziewcząt młodszych i chłopców młodszych (10-16 lat): musztra, bieg sztafetowy i rozwinięcie bojowe.

- w grupach MDP dziewcząt starszych i chłopców starszych (16-18 lat)

- w grupie A mężczyzn i grupie C kobiet: musztra, sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe.

- w grupie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych: rozwinięcie bojowe i musztra

Po przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji i obliczeniu wyników Komisja Sędziowska sklasyfikowała poszczególne drużyny w następujący sposób:

Grupa MDP dziewcząt 10-16 lat: I miejsce Przytkowice, II miejsce Lgota, III miejsce: Łączany. Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Łękawica, Stanisław Dolny, Bachowice.

Grupa MDP chłopcy 10-16 lat: I miejsce Przytkowice, II miejsce Targanice Dolne, III miejsce Radocza. Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Marcyporęba, Stanisław Dolny, Nidek, Jastrzębia, Bachowice, Stronie, Ponikiew.

Grupa MDP dziewcząt 16-18 lat: I miejsce Wieprz, II miejsce Lgota.

Grupa MDP chłopców 16-18 lat: I miejsce Nidek, II miejsce Jaszczurowa, III miejsce Zagórnik

Grupa C - kobiety: I miejsce Przytkowice, II miejsce Witanowice, III miejsce Targanice Górne. Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Łękawica, Stanisław Dolny.

Grupa A mężczyźni: I miejsce Stanisław Dolny, II miejsce Marcyporęba, III Targanice Dolne. Pozostałe miejsca zajęły: Przytkowice, Wieprz, Klecza, Stronie, Miejsce, Izdebnik, Witanowice.

Grupa Dziecięcych Drużyn Pożarniczych: I miejsce Siekieratki.