Rowerzysta odleciał helikopterem

24 sierpnia 2019 15:42:08

Na feralnym zakręcie w Witanowicach rowerzysta stracił panowanie nad rowerem i wylądował na sąsiadującej posesji. Z ciężkimi obrażeniami mężczyznę przetransportowano helikopterem do szpitala w Krakowie.

Rowerzysta odleciał helikopterem

W sobotę 24 sierpnia br. po godz. 13-tej na drodze powiatowej w Witanowicach doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Na feralnym zakręcie, przy skrzyżowaniu drogi powiatowej z ul. Jana Pawła II, z którego już nie raz „wylatywały” samochody, tym razem panowanie nad rowerem stracił mężczyzna, mieszkaniec Krakowa. Rowerzysta, który jechał wraz z innymi rowerzystami, po pokonaniu kilku metrów w powietrzu, swoim ciałem trafił w bramkę wejściową na prywatną posesję.

Stan pechowego rowerzysty był na tyle ciężki, że na ratunek oprócz pogotowia ratunkowego, wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna z obrażeniami został przetransportowany helikopterem do szpitala w Krakowie.