Premiera „Na tropach przeszłości”

29 czerwca 2020 20:44:45

 W poniedziałek (29 czerwca) w wadowickim kinie „Centrum” odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt: „Na tropach przeszłości”. Film opowiada o tajemnicach wadowickiego więzienia.

  

Premiera „Na tropach przeszłości”

 Punktualnie o 18.00 w sali kinowej WCK zgromadziła się spora grupa miłośników lokalnej historii, którzy chcieli zapoznać się z historią wadowickiego więzienia. Dokument „Na tropach przeszłości”  opowiada między innymi  o zbrodniarzach wojennych z czasów II wojny światowej, najczęściej byli to funkcjonariusze obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Najwięcej uwagi poświęcono byłemu komendantowi obozu koncentracyjnego Auschwitz – Rudolfowi Hössowi, który w więzieniu w Wadowicach zdecydował się na nawrócenie.

 Film został zrealizowany przez  Muzeum Miejskie w Wadowicach. O losach zbrodniarzy wojennych, ich pobycie w wadowickim więzieniu oraz procesach sądowych opowiada Marcin Witkowski. Oglądając film możemy zobaczyć archiwalne materiały z oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Narodowego Archiwum Cyfrowego, bielskiego oddziału Archiwum Państwowego w Katowicach oraz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 

 Od 30 czerwca film będzie można zobaczyć na stronie Muzeum Miejskiego. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane